Evinizdeki tüm sıhhi tesisat armatürleri, giderler ve borular, tüm evinizdeki en büyük (ve en önemli) sıhhi tesisat parçasına bağlıdır, bu da ana kanalizasyon hattıdır.

Bu armatürlerin, kanalizasyonların ve boruların yanlış kullanımı ve diğer birçok dış faktör arasında, ana kanalizasyon hattı zamanla tıkanabilir. Sonunda, ana kanalizasyon hattı tıkanabilir (hatta çökebilir), ciddi onarım ve hatta değiştirmeye ihtiyaç duyabilir. Bu aşınma ve yıpranma, ihtiyacınız olmayan bir baş ağrısına dönüşebilir!

Kanalizasyon hatlarının tıkanmasına neyin neden olduğunu ve dikkat edilmesi gereken uyarı işaretlerini bilmek, büyük bir onarım veya değiştirme ile uğraşmak zorunda kalmanıza engel olabilir.

Tıkanmış Kanalizasyon Hattının Genel Sebepleri Nelerdir?

Hemen hemen her ev sahibi, tıkanmış bir gidere veya yavaş akan bir lavaboya veya küvete sahip olmak gibi talihsiz bir durumla karşılaşmıştır. Tek bir tıkanıklık acı verici olsa da, genellikle düzeltilmesi kolaydır.

Ancak, evinizdeki tüm kanalizasyonlar bir anda tıkanmaya başlarsa ne olur?

Kanalizasyon tıkanıklığı olabilir. Kanalizasyon temizleme çabaları işe yaramadığında bazen tüm kanalizasyon hattının (hatta sadece bir bölümün) onarımı veya değiştirilmesi gerekir . Bir onarım veya değiştirme prosedürünün gerekli olduğuna dair başlıca göstergeler şunlardır:

Ciddi Boru Hasarı

Kanalizasyon boruları kırıldığında veya yırtıldığında, kanalizasyon sistemden düzgün bir şekilde tahliye edemeyecek ve bu da anında ve sık yedeklemelere yol açacaktır. Kanalizasyon borusu hasarının yaygın nedenleri şunlardır:

Toprak kayması, oturma, yukarıdaki zeminde artan trafik veya yer üstünde ağır inşaat ekipmanı kullanımı nedeniyle kanalizasyon borusu yırtılması.

Eski bir borunun korozyona uğraması, borunun kırılmasına veya çökmesine neden olur.

Boru bölümleri arasındaki contaların kırıldığı, su ve kanalizasyonun kaçmasına izin veren sızıntı yapan bağlantılar.

Bu sorunların hepsi için Manisa tesisatçı hizmetinden yararlanarak kanalizasyon hattınız için çözüm sağlayabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonTIKLA ARA