Manisa tesisatçı apartman gider borusu tıkanıklarına anında çözüm üretiyor. Apartman hattı tıkandığında taşmanın sebebi en yakın drenaj noktası olan bodrum tuvaletidir. Su, gidere akmak yerine tıkanma noktasına kadar üst katlar tarafından tüketilir ve borudaki su seviyesi yükselir ve en yakın çıkıştan uzaklaşır. Bu, tuvaletin taşmasına neden olur. Bu duruma son vermek için binadaki tüm dairelerin su tüketmemesi gerekiyor.

Dairelerin drenaj borusu binanın en üst katından başlayıp kanalizasyon kuyusuna kadar inmektedir. Bina içindeki boru tesisatının çoğu havalandırma boşluğundadır ve boru tesisatı dikey konumdadır. Ancak bodrumdan bina dışına çıkan kısım temel altındadır. Binadan çıktıktan sonra yer altına inerek binanın kanalizasyon hattına ulaştı. Havalandırma aralığındaki bölüm fazla engellenmez, ancak temelden geçen ve kanalizasyon bacasına uzanan bölüm daha sık tıkanır.

Apartman Gider Borusu Neden Tıkanır?

Manisa tesisatçı tıkanıkların kökenine iniyor ve nedenlerine göre uygulama gerçekleştiriyor. Daireniz yeniyse ve tuvalet sık sık taşıyorsa, borunun temelden geçtiği veya yerin altından geçtiği yerin eğiminde sorun olabilir. Dairede drenaj borusunun tıkanmasına yol açan sebeplerden biri de çamaşırhanedeki borunun yeterli eğime sahip olmamasıdır. Bu arıza, suyun atık borusundan drenaj kuyusuna geçmesini engeller. Atık taşınamayacağı için boru hattında birikerek tıkanmaya neden olacaktır. Aynı anda birden fazla dairede su tüketimi meydana gelirse, su basıncı nedeniyle tıkanıklık geçici olarak açılabilir, ancak kısa bir süre sonra tekrar tekrarlayacaktır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonTIKLA ARA