Manisa su kaçağı tespiti ve donma tehlikesi yaşayan su borularında oluşan sorunun çözülmesi için en etkili çözme yöntemi kullanımı yapılmaktadır. Bir su borusuna kış aylarında donma sorunu yaşanması ile tesisat alanına iyi bir müdahale yapılması gerekmektedir. Donan bir borudan su akışının tekrar sağlanması için kademeli ve yavaş bir şekilde donmuş olan boruya sıcak su dökülerek açılması beklenmelidir. Boruya dökülecek olan suyun sıcaklığı aşırı sıcak olmaması gerekir ve iyi bir sıcaklık seviyesinde ayarlanması gerekmektedir. Bir başka yöntem ise pürmüz kullanılarak donmuş boru tesisatının çözülmesini sağlamak olacaktır. Boru üzerinde yavaş ve sakin bir şekilde pürmüz gezdirerek ısırılması ve buzun erimesi sağlanmalıdır.

Donmuş Su Tesisatını Açmada Kullanılan Yöntemler

Manisa su kaçağı tespit ve donma sorunları oluşma sıklığı oldukça fazla olmaktadır. Kış aylarında su tesisatı dışarıda olan kullanıcılar su borularında donma ve buzlanma sorununu sürekli olarak yaşamaktadır. Kış ayları öncesinde bakım ve temizlik yapılması sonrasında dışarıda kalan su tesisat borularının koruma altına alınması ve buzlanma ve donma yaşanmaması için iyice kapatılması sağlanmalıdır.

Manisa tesisatçı ile donmuş bir borunun açılması için kullanıcı bilgisi dışında kullanılacak olan yöntemlerden dikkatli olması gerekmektedir. Donmuş bir su borusunun açılması için de tesisatçı çağrılması da doğru olacaktır. Yanlış bir ürün kullanımı, müdahale yapılması ve donan borunun çıkmadı için aşırı sıcak suyun kullanımı borunun erimesine ve yıpranmasına neden olmaktadır. Her işlem için dikkatli ve planlı hareket etmek sorunun kaynağının yok edilmesi için önem taşımaktadır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonTIKLA ARA