Drenaj hatlarımız suyu ve atıkları evlerimizden uzaklaştırarak kanalizasyon hatlarına taşır. Bir sorun olduğunda, büyük sorunlara neden olabilir. Bir tıkanıklık, tahliyeleri yavaşlatabilir veya hatta çalışmasını durdurabilir ve bu olduğunda, bir yedekleme meydana gelebilir.

Yağlı Yiyecekleri İzleyin

Yağ, bir gidere girdiğinde büyük sorunlara neden olabilir ve genellikle tıkanıklıkların kaynağıdır. Kanalizasyona akan yağ anında tıkanmaya neden olmasa bile, hattın ilerisindeki borulara takılabilir ve orada sorunlara neden olabilir. Sorunların ortaya çıkmasının tek yolu yağları boşaltmak değildir. Yağlı soslar ve yiyecekler soruna katkıda bulunabilir.

Saçlarınızı Gidere Atmayın

Saçlar ayrıca giderlerde ve borularda tıkanıklık oluşturabilir ve genellikle bir pistonla çıkarılması zor olabilir. Kanalizasyona herhangi birinin gitmesini önlemek için her zaman ince ağdan yapılmış bir saç toplayıcı kullanın ve kanalizasyonlarınızı temiz tutun.

Sabun Köpüğü

Sabun köpüğü de tıkanmalara büyük katkıda bulunur. Sert suya sahip bir bölgede yaşıyorsanız, su sabunla reaksiyona girerek sabun köpüğü denilen yapışkan, sümüksü bir köpüğü oluşturur. Tüm ev tipi su yumuşatıcı, sıvı sabunlara ve vücut yıkamalarına geçiş yapmak gibi bu soruna yardımcı olabilir. Sıvı sabunlar sabun köpüğü oluşturmaya çok daha az eğilimlidir.

Tahliye Hatlarını Temizleyin

Tıkanıklıkları önlemek için profesyonel destek almanız gerekir. Bunun için Manisa su kaçağı hizmetlerinde profesyonel destek sağlayan Manisa tesisatçı ile çalışarak tüm tıkanıkları giderebilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonTIKLA ARA