Manisa su kaçağı konusunda pimas olarak adlandırılan borulardaki su kaçakları kameralı görüntüleme cihazlarıyla tespit ediliyor. Kamera görüntüleme cihazı su kanalına sürülür. 20 metre kablo uzunluğuna sahip bir kamera kablosu, kanaldan geçerken görüntüyü monitöre iletir. Kamera görüntüleme cihazının kameranın bulunduğu kısmında aydınlatma sağlamak için led bulunmaktadır. Bu şekilde yıkama tüpünün karanlık iç kısmı aydınlatılır.

Tek başına oda görüntüleme ekipmanı kullanılarak kameralı su kaçağı tespiti yeterli değildir. Kamera görüntüleme ekipmanını kullanan personel deneyimli olmalıdır. Aksi takdirde kamera görüntüleme cihazını kullanan kişi monitöre yansıtılan görüntüyü yorumlayamayacak ve kamera su kaçağı tespit süreci uzayabilecektir.

Su Kaçağını Etkileyen Faktörler

Su kaçağının oluşması kullanılan malzemelerin dengesizliğinden, dış etkenlerden ve ustanın hatalarından kaynaklanmaktadır. Kullanılan malzeme kalitesiz ise döşeme işlemi sırasında boru kırılabilir. Yakacak odun borusu ustası çatlağı fark etmemişse, odun borusunu bir çatlakmış gibi döşer. Havlu hortumu kullanmaya başladığınızda, havlu hortumundaki çatlaktan su sızar.

Ana drenaj hattında boruların üzerindeki toprağın ağırlığına dayanamayan borular, malzeme kalitesinin düşük olması nedeniyle patlayacaktır. Yırtılma sonucunda su sızıntıları oluşabilmekte ve bazen toprak boruları doldurarak tıkanmalara neden olabilmektedir. Manisa tesisatçı bünyesindeki tüm personel, yüksek eğitimli ve deneyimli personelden oluşmaktadır. Görsel su kaçağı tespit işlemini en kısa sürede doğru bir şekilde tespit edebilir. Sizde bu sayede su kaçağı probleminden kolaylıkla kurtulma şansına sahip olabilir ve olası diğer sorunların önüne geçebilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonTIKLA ARA