Kırmadan kaçak tespiti, akustik dinleme cihazları ve son teknolojik özelliklere sahip termal görüntüleme cihazlarının bir kombinasyonu kullanılarak uygulanan bir algılama sistemidir. Bu son teknolojik özelliklere sahip cihazlar sayesinde evinizde, iş yerinizde ve daha pek çok yerde hiçbir şekilde kırma işlemi gerçekleştirilmeden kaçak tespiti yapılır. Bu cihazlar aracılığı ile bir kaçak tespiti yapılırken döşeme ve karo, seramik veya kaleydoskopun bulunduğu alandaki dübeller netleştirilir, kırılmadan sökülür ve onarım işlemi başlatılır.

Duvardan kaçak tespiti yapılırken akustik dinleme cihazları ve görüntüleme cihazları ile duvarın içi dinlenir ve aynı zamanda da görüntülenir. Su kaçaklarının tespitinde kullanılmakta olan cihazların ve dedektörün kalitesi çok önemlidir. Su kaçağını doğru tespit etmek gerekir. En küçük hata, kırılacak daha fazla alan anlamına gelir.

Su Kaçakları Neden Olur?

Su kaçakları, ev ve iş yerinizdeki yanlış konfigüre edilmiş veya aşınmış boruların arızalanması, tesisat yapımında kullanılmış olan malzemelerin kalitesiz olması gibi nedenlerden dolayı meydana gelmektedir. Kombilerde meydana gelmekte olan su kaçaklarında genellikle tesisat sırasında kombiye fazla basınç yüklenmesi gözlemlenir. Basınç sonucunda kombinin belirli yerlerinden su sızıntıları oluşur. Bu noktada basınç seviyesinin erken tespiti önemlidir.

Manisa tesisatçı, Su kaçaklarını tespit etmeye çalışırken müşteri şikayetlerini dinleyecek ve buna göre tespit edecektir. Tüm teknolojik görüntüleme ve dinleme cihazları deneyimli kadro tarafından kullanılmakta ve sorununuzun kaynağı kolay bir şekilde belirlenmektedir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonTIKLA ARA