Sifon ve tamir değişimi işlemi yapılmadan önce, sifonun türüne ve modeline göre çalışma tekniğini iyi bir şekilde kavramak gerekmektedir. Hemen hemen tüm sifon türlerinde sistem doldurma sistemi ve boşaltma sistemi şeklinde iki aşamalı bir durumdadır. Doldurma sistemi adından da anlaşılacağı gibi sifonu doldurmak için kullanılan parçalar topluluğudur. Boşaltma sistemi ise sifondan gelen suyu, klozete aktaran sistem olarak bilinmektedir. Herhangi bir sifon arızası durumu ile karşı karşıya kalındığında, sorun bu iki sistemin de ayrı ayrı incelenmesi sonucunda çözülmeye çalışılmalıdır.

Sifon Arızalarında Hangi Kısımlar Ele Alınmalıdır?

Doldurma sistemi denen kısımda bir sıkıntı meydana geldiğinde genellikle bu sıkıntı musluktan kaynaklanıyor olmaktadır. Musluk gereken su miktarını klozete aktarmış olmasına rağmen bir türlü kapanmaz ve sürekli çalışır halde ses çıkartır. Bu durumun çözülebilmesi için şamandıra olarak isimlendirilen kısım ele alınır ve içerisi hava ile doldurulur. Bu sayede de yeterli su bulunmadığında şamandıraya doldurulan hava devreye girerek suyun yeniden akmasını sağlar.

Boşaltma sistemi kısmında bir sıkıntı meydana geldiğinde ise bu sıkıntının kaynağı genellikle en alt kısımda bulunmakta olan conta olmaktadır. Sifon tamiri aşamasında sıkıntının conta olduğuna karar verildiyse conta yeni bir conta ile değiştirilir ve sorun böylece hallolmuş olunur.

Manisa tesisatçı; bir sifon arızası durumu ile karşı karşıya kaldığınızda, gerekli tüm kontrolleri yaparak arızanızı kolayca çözmeye yardımcı olmaktadır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonTIKLA ARA