Su Tesisatçısı

Konumuzda su tesisatçısı, su tesisatı, tesisatçı, sıhhi tesisatçı, su tesisat tespiti, su tesisat kaçağı, su tesisat tamiri, su tesisat onarımı hakkında bilgi ve fikir yürüteceğinizi umduğumuz makalemizde sizlere su tesisatçısı adı altında A’ dan Z’ ye bilgi vermeye çalışacağız. Konu güncel tutulup sürekli bilgi girişi olacaktır.

Su Tesisatçısı Ne İş Yapar?

Öncelikle su tesisatçılığı  mesleği hakkında bilgi sahibi olalım. Su tesisatçısı binalar (iş merkezleri, hastaneler, okullar,  resmi ve özel binalar vb.) temiz su, atık su (pis su) iletilmesi gibi, güneş enerjisi ve çeşitli yakıtlar ile etkin hale gelen ısıtma sistemlerini kuran ve bunların bakımını ve onarımlarını sağlayan kişilere su tesisatçısı denir.  Kısaca su tesisat arızalarının giderilmesi, petek temizleme, tıkanan lavaboların, banyo ve tuvalet pimaşlarının açılması hizmetlerinin  sağlanmasıdır.

Yazımızda su tesisatçısı hakkında A’ dan Z ‘ ye her türlü bilgiye ulaşmanızı sağlamayı amaç edinerek gerekli araştırmalar sonucu bu makaleyi hazırladık.  Faydalı bir makale olacağını düşünüyoruz.

Su Tesisatının Önemi

Su insanların günlük yaşamında çok fazla kullandığı mecburi bir ihtiyaçtır. Yemeğimizde, temizliğimiz de, saymakla bitiremeyeceğimiz alanlarda olmazsa olmazımızdır. Sudan tasarruf etme ya da israf etmeme konusuna değinirken İstanbul su tesisatçısı burada devreye giriyor.

İnsanında doğasında olan su ihtiyacı günümüzde her yerde kullanabileceğimiz bir ihtiyaçtır. Yemeğimizde, temizlenmemiz de, zevkimizde saymakla bitiremeyeceğimiz alanlarda olmazsa olmaz unsurdur. Su bütün canlıların temel yapı taşı olmakla beraber suyu korumalıyız. Gereksiz israflar kaçınmalıyız. Tam da burada su tesisat, sıhhi tesisat konusuna değinmemiz gerekiyor.

Manisa -su-tesisatcisi

Muradiye Su Tesisatçısı

Manisa Su Tesisatçısı Kesinlikle herkesin elinin altında güvenebileceği bir acil su tesisatçısı olması şart. Günümüz koşullarında su tesisatçılığı da çağa uyarak modern teknoloji ile kavuşmuştur. Normal şartlarda elimizden geldikçe az kullanmalı sifon ayarlarını su tesisatçınızın önerdiği en kısık ayarlarda kullanmalı ve boşa israf etmemeliyiz. Evlerde iş yerlerinde bilinçli olmalıyız. Aman ne olacak ki aksın kaç kuruş ki diye düşünmemeliyiz. Bozuk musluklarınızı ve su tesisatınızdaki kaçakları,  bozuk sifonlarımızı su tesisatçısına tamir ettirelim. Bunların bozulmaması için dikkat edelim. İşi ne yaptığını bilen ehil bir ustaya bırakalım. Tesisat sorununu bulmak kadar o sorunu noksansız bir şekilde çözmekte ince bir sanattır. Tesisat onarımı yaparken çok titiz ve itinalı yaklaşımlar ile çözüm odaklı yaklaşmak lazım. Çağa ayak uydurmuş her su tesisat firmasının olmazsa olmazı olan cihazlar vardır. Bunların başında kameralı su tesisat kaçağı tespiti cihazı, robot ile kırmadan tıkanıklık açma makinesi, akustik dinleme ile su tesisat kaçağı tespiti, nem ölçme cihazı ile su kaçağı bulma yapabilen bu cihazlar tesisat alanında bir devrim açmakla kalmayıp müşteri ve tesisatçı arasındaki güveni daha da arttırmıştır. Ortaya çıkan işin kalitesi artmış, hata payı %1 lara kadar inmiştir. Noksansız işlerin çıkmasında büyük fayda sağlayan bu cihazlar su tesisatçıları ve siz değerli müşteriler için pek bir faydalıdır.

Su kullanım yerlerinde genelde iki türlü tesisat sistemi mevcuttur. Gelen temiz su hattı ve giden atık su pimaş hattıdır. Pimaş açma konusunda daha detaylı bilgi almak için makalemizi görüntüleyebilirsiniz. Pimaş açma ve pimaş yıkamasına değindiğimiz makalede pimaş açma işlemlerini ve tıkalı pimaşların nasıl açılacağını anlatmaktayız.

En Sık Karşılaşılan Su Tesisat Sorunları Nelerdir?

Şayet ;

Manisa su Tesisat Duvar içinde yürütülen su tesisat borularının gizli su kaçağı dediğimiz sorunu sıkça yaşamaktayız,

Binanızın duvarlarında rutubetlenme, ıslaklık ve nemlenme gibi bir durumla karşılaştıysanız,

Alt kattaki dairenin tavanından su damlıyorsa,

Musluklar kapalı olduğu halde su sayacınız hala dönüyorsa,

Faturanız normalinden fazla yükselmeye başladıysa,

binanızda su kaçağı var ve bu da işini iyi bilen bir su tesisatçısına ihtiyacınız var demektir.

Güvenin Adresi Manisa Su Tesisat &Manisa Su Tesisatçısı &Manisa Tesisatçı

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonTIKLA ARA