Manisa Su tesisatçısı konumuzda, su tesisatının önemi, tesisatçı, sıhhi tesisatçı ne iş yapar, su tesisat kaçağı, su tesisat tamiri, su kaçağı bulma hakkında bilgi ve fikir yürüteceğinizi umduğumuz makalemizde sizlere kameralı su tesisatçısı adı altında A’ dan Z’ ye bilgi vermeye çalışacağız. Konu güncel tutulup sürekli bilgi girişi olacaktır.

Su Tesisatçısı

Ne iş yapar?

Tesisat hattının önemi nedir?

Tesisat kaça ayrılır?

Hangi yöntemleri kullanır?

Nelere dikkat edilir? bu konulara değineceğiz.

Su Tesisatçısı Ne İş Yapar?

Öncelikle su tesisatçılığı  mesleği hakkında bilgi sahibi olalım. Manisa Su tesisatçısı binalar (iş merkezleri, hastaneler, okullar,  resmi ve özel binalar vb.) temiz su, atık su (pis su) iletilmesi gibi, güneş enerjisi ve çeşitli yakıtlar ile etkin hale gelen ısıtma sistemlerini kuran ve bunların bakımını ve onarımlarını sağlayan kişilere su tesisatçısı denir.  Kısaca su tesisat arızalarının giderilmesi, petek temizleme, tıkanan lavaboların, banyo ve tuvalet pimaşının açılması hizmetlerinin  sağlanmasıdır.

Yazımızda su tesisatçısı hakkında A’ dan Z ‘ ye her türlü bilgiye ulaşmanızı sağlamayı amaç edinerek gerekli araştırmalar sonucu bu makaleyi hazırladık.  Faydalı bir makale olacağını düşünüyoruz.

Su Tesisatının Önemi

Su insanların günlük yaşamında çok fazla kullandığı mecburi bir ihtiyaçtır. Yemeğimizde, temizliğimiz de, saymakla bitiremeyeceğimiz alanlarda olmazsa olmazımızdır. Sudan tasarruf etme ya da israf etmeme konusuna değinirken Manisa  su tesisatçısı burada devreye giriyor.

İnsanında doğasında olan su ihtiyacı günümüzde her yerde kullanabileceğimiz bir ihtiyaçtır. Yemeğimizde, temizlenmemiz de, zevkimizde saymakla bitiremeyeceğimiz alanlarda olmazsa olmaz unsurdur. Su bütün canlıların temel yapı taşı olmakla beraber suyu korumalıyız. Gereksiz israflar kaçınmalıyız. Tam da burada su tesisat, sıhhi tesisat konusuna değinmemiz gerekiyor.

Kesinlikle herkesin elinin altında güvenebileceği bir acil su tesisatçısı olması şart. Günümüz koşullarında su tesisatçılığı da çağa uyarak modern teknoloji ile kavuşmuştur. Normal şartlarda elimizden geldikçe az kullanmalı sifon ayarlarını su tesisatçınızın önerdiği en kısık ayarlarda kullanmalı ve boşa israf etmemeliyiz. Evlerde iş yerlerinde bilinçli olmalıyız. Aman ne olacak ki aksın kaç kuruş ki diye düşünmemeliyiz.

Bozuk musluklarınızı ve su tesisatında ki kaçakları,  bozuk sifonlarımızı su tesisatçısına tamir ettirelim. Bunların bozulmaması için dikkat edelim. İşi ne yaptığını bilen ehil bir ustaya bırakalım. Tesisat sorununu bulmak kadar o sorunu noksansız bir şekilde çözmekte ince bir sanattır. Tesisat onarımı yaparken çok titiz ve itinalı yaklaşımlar ile çözüm odaklı yaklaşmak lazım Manisa.En Yakın Su Tesisatçısı

Ortaya çıkan işin kalitesi artmış, hata payı %1 lara kadar inmiştir. Noksansız işlerin çıkmasında büyük fayda sağlayan bu cihazlar su tesisatçıları ve siz değerli müşteriler için pek bir faydalıdır.

Su kullanım yerlerinde genelde iki türlü tesisat sistemi mevcuttur. Gelen temiz su hattı ve giden atık su pimaş hattıdır. Manisa Pimaş açma konusunda daha detaylı bilgi almak için makalemizi görüntüleyebilirsiniz. Pimaş açma ve pimaş yıkamasına değindiğimiz makalede pimaş açma işlemlerini ve tıkalı pimaşların nasıl açılacağını anlatmaktayız.

En Sık Karşılaşılan Su Tesisat Sorunları Nelerdir?

Şayet ;

 1. Duvar içinde yürütülen Manisa su tesisat borularının gizli su kaçağı dediğimiz sorunu sıkça yaşamaktayız,
 2. Binanızın duvarlarında rutubetlenme, ıslaklık ve nemlenme gibi bir durumla karşılaştıysanız,
 3. Alt kattaki dairenin tavanından su damlıyorsa,
 4. Musluklar kapalı olduğu halde su sayacınız hala dönüyorsa,
 5. Faturanız normalinden fazla yükselmeye başladıysa,

binanızda su kaçağı var ve bu da işini iyi bilen bir su tesisatçısına ihtiyacınız var demektir.

Su Tesisatı Kaça Ayrılır?

 1. Temiz su tesisatı ,
 2. Pis su tesisatı,
 3. Yağış suyu tesisatı.

Su tesisatında sorun giderme işleminde öncelikle; su kaçağı bulunur. Bunu yaparken günümüz teknolojisiyle birlikte gelişen aletler ve makineler kullanılır.

 • Kameralı su tesisat kaçağı,
 • Robot ile kırmadan açma,

Akustik dinleme ile su kaçağı bulma. Bir  Su  tesisatçısı araştırırken bazı şeylere dikkat etmemiz gerekir. Su tesisatçısı hakkında detaylı bilgiye ulaşmadan seçim yapmamak gerekir. Her binanın su tesisatı üç temel işlevi karşılıyor olmasına dikkat etmeliyiz.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar;

 • Yiyecek tüketimine dair
 • Günlük tüketimde kullanılan suyun sağlanması,
 • Bina içinde kullanılmak için dağıtılması,
 • Organik atıklar,
 • Deterjanlar,
 • Bazı eriyikler gibi pis suyun boşaltılmasıdır. Konut içinde su tesisatı  iç bölümlerde gelişebilen bir sistem olduğu için iki ihtiyaca cevap vermesi gerekmektedir. Bunları söyleyecek olursak,  bunlar suyu konut içi noktalara ve pis suyu boşaltmaktır. Temiz su tesisatı, pis su tesisatı ve yağış suyu tesisatı.
 • Pis sularda yaşanan sıkıntılar da kesinlikle tesisat borularının çıkışlarının sonu kanalizasyon olması gerekmektedir. Yapılarda su tesisat borularının sağlam olması gerekmektedir. Su tesisatında hem pis su hem de temiz su çıkışlarının sağlam olmasına dikkat etmeliyiz. Zamanla deforme olan su tesisat boruları aşınmayla sıkıntı çıkarmaya başlar.
 • Su tesisatında su kaçağı belirtileri nelerdir? Su tesisatında su kaçağı hemen hemen herkesin korkulu rüyasıdır. Temel  amaç hepimizin yaşam alanlarında  meydana gelebilecek su sızıntılarını önlemek olsa da bazen kontrolümüz dışında gelişen  su kaçakları sorunları yaşamamıza sebep olur. Manisa  Su tesisatında,  su kaçağı sadece bizim dairemizde meydana gelebilen bir sorun değildir. Bu yan binalardan yada üst kattan da oluşabilen bir sorundur.

Su Tesisatı Nasıl Döşenmeli Nelere Dikkat Edilmelidir?

Su tesisatçısı ihtiyacınız olduğunda ilk etapta yaptığı işin garantisi ve referansına bakılmalıdır. Çünkü o kadarda göründüğü kadar kolay değildir. Manisa Su tesisatı ve sıhhi tesisat bütünüyle benimseyen işini kendine güvenen ne yaptığını çok iyi bilen kalkıp ta su tesisatı böyle çekilir, böyle döşenir diye anlatmayacağım tabi ki. Bu kelimeleri konuştuktan sonra bizler tekiz, biz bu işte bir numarayız da demeyeceğiz.

Ama işimizde iddialı olduğumuzu da söyleyebiliriz. Çünkü suyu kullandığınız alan sizin yemek yeme, uyuma alanı, günün çoğu zamanınızı geçirdiğiniz yerdir. En ufak sorunlar sizi üzmeye hatta daha fazla giderek uykularınızı kaçırmaya neden olabilir. Evin içerisin de yatarken bir damlama sesini kim duymaz ki? Ya da siz uyurken alt komşunuzun sizin zilinize sabah erkenden basarak su tesisatınızdan kafamıza su sızıyor demesi tabi ki hoşnut bir durum değil.

Kameralı Su Tesisatçısı

İleriye dönük hizmet anlayışımızdan dolayı çok yaygın, geniş ve kapsamlı hizmet ağımızdan yararlanmak için iletişim adreslerimizde ki herhangi bir araç ile bizlere ulaşabilirsiniz. Su kaçak tespiti ve su kaçağı bulma hakkında bilgi almak isterseniz Su kaçağı tespiti adlı makalemiz den yararlanabilirsiniz.

 Su tesisatçısı ustalık gerektiren iştir. Eline bir boru anahtarı bir İngiliz anahtarı alıp ta ben su tesisatçısıyım demek değildir. Su tesisatçısı bilgi ve birikimle elde edilir. Kısacası su tesisatı olarak her ne işiniz varsa biz sizinle çalışmaya hazırız. Altyapı Tesisat olarak sizde bizimle çalışır mısınız? Tüm su tesisat tamirleriniz de bizlere güvenle ulaşabileceğiniz 7/24 destek hattımızdan siz kıymetli pek muhterem müşterilerimize bu hizmeti gururla sunarız.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonTIKLA ARA